Lúčky

Lázně a léčivé zdroje

Kúpele Lúčky patří mezi nejstarší lázně na Slovensku. Histórie lázní se píše od roku 1761, kdy majitel Adam Turjanský postavil první lázeňskou budovu.

Lázně Lúčky leží leží v Liptovské kotlině pod výběžky Chočských vrchů na rozhraní Oravy a Liptova. Charakter okolí a nadmořská výška 621 m zařazují Lúčky do klimatické oblasti tatranských horských pásem... Nacházejí se ve vzdálenosti 14 km na severovýchod od Ružomberka, vzdáleného 280 km od hlavního města Bratislavy na trase Bratislava-Žilina-Košice.

V Lázních Lúčky se léčí ženské nemoci, ale nově také problémy s plodnosti mužů. Léčí se tu např. chronické záněty vnitřních rodidel, poruchy plodnosti anebo menstruační poruchy. V léčení uvedených indikací na vysoké profesionální úrovni má personál dlouholeté zkušenosti na vysoké profesionální úrovni což je jeden z hlavních předpokladů vysoké úspěšnosti léčby.

Bazén a všechny koupele jsou napájeny termálním minerálním pramenem Valentína. Specifické složení této léčivé sírano-hydrouhličité vápenato-horčíkové, hypotonické, termální vody se skoro izotermickou teplotou 31,5°C je jedním z rozhodujících činitelů při komplexní léčbě. Výdatnost "Kúpeľného prameňa" je 20 litrů za minutu. Infiltrační oblastí minerálních pramenů jsou severní svahy Nízkých Tater. Minerální vody pocházejí z vrstevných komplexů středního triasu a kežmarského příkrovu.

Z přírodních léčivých prostředků se v Lúčkach kromě termální minerální vody používá i rojkovská rašelina na zábaly.

Lázně nabízí balneoterapii (bazén, vanové a perličkové koupele, skotské střiky či rašelinové zábaly), dále pak aromaterapii, elektroléčbu, masáže, parafínové zábaly, léčebný tělocvik, lymfodrenáž aj.

V lázních jsou k dispozici léčebné domy a soubor klasicistních domů spojených mezi sebou, termální bazén, lázeňský park

Lázně Lúčky poskytují léčebné pobyty, rekondiční a preventivní pobyty, ambulantní vyšetření, hotelové a programové pobyty, ubytování, stravování kulturní a sportovní vyžití, turistiku, saunu, minigolf, bazén.

Objekty mají saunu, fitnes, bazén, masáže, kinosál, knihovnu, sály s TV. Pořádají se výlety do Vysokých Tater, Demänovských jeskyní, Oravského Podzámku a na Oravskou přehradu popř. na Bešenovou (cca 5 km).
Kontakt